Kabaret Pakárna

Kabaret Pakárna, to je nový kabaretní počin pánského acapella kvintetového sextetu 5Pak, z Ostravy.

Jak sami Paka již léta tvrdí, 5Pak je světově neznámý vokální kvintet, který neexistuje. Celý Kabaret bude tedy protkán touhou dokázat nejen jejich samotnou existenci a podstatu, ale taky snahou o světově lokální prosazení se ve vodách uměleckých. Jak ale víme, jsou to Paka, co občas neumí ani do pěti napočítat, takže jejich cesta může být opravdu trnitá a jejich boj s tóny, rytmem, tancem, nebo dokonce stepem a nedej bože pokusy o humor, je prostě Pakárna ,která vám zaručeně zničí bránice. A to přesně od 28.ledna 2024 a kde jinde , než na nejhumornějším místě v Ostravě a v přilehlých galaxiích, v BUM BUM COMEDY. Paka jako taková vám určitě nebudou neznámá, především pokud rádi navštěvujete muzikálová představení Národního Divadla Moravskoslezského, protože přesně tam je můžete všechny vidět a slyšet.

PraPako – Jiří Siuda, Praotec, zakladatel a bedlivý strážce a ochránce každého jednoho  pakovského tónu, proto je všechny dokáže zazpívat, ovšem tuba, baskytara a piano mu taky nejsou cizí, pohybuje se mezi opavskými a ostravskými jevišti v operních a muzikálových kruzích. Je opravdu  Vzdělaný.

Pako číslo 5 – Juraj Čiernik, majitel nejunikátnějšího basového témbru s neuvěřitelnou barvou hlasu. Je tak unikátní, že mu odpustíte i to, že je Slovák anebo, že umí skládat a aranžovat hudbu, režírovat, tančit, hrát. Spatřen na muzikálových jevištích v Praze, Plzni a především v Ostravě, ale umí i jiné jazyky. Taky je vzdělaný. Opravdu.

Pako číslo 4 – Jaro Rusnák z Vrútok, barytonový zázrak ze Slovenska, zarytý funker ze skupiny  Homosapiens , zakuklený kreativec, občas spatřen v televizi, jinak se poflakuje po pražských , bratislavských a ostravských především muzikálových jevištích. Je trochu vzdělaný.

Pako číslo 3 – Radek Melša/ Kryštof Janáček. Prvního představovat nemusíme, protože toho znají už i v Praze. Novinkou je Kryštof, který se nenechal dlouze přemlouvat, že je taky Pako. Krmí se jazzem, což je hodně slyšet, ať už zpívá, nebo hraje na saxofon. A taky tančí , zpívá a hraje v Myronu. Ještě se vzdělává…

Pako číslo 2 – Adam Živnůstka, krasavec vzhledem i tenorovým hlasem, jehož ostravské muzikálové nebe přijmulo hrát nejednu hlavní, místy až titulní roli, ovšem v Bratislavě ho také potkáte. Není blbý.

Pako číslo 1 – Tomáš Krpec, princezna aspirující na královnu tenoru. Rád chodí v podpatcích , dokonce i po jevišti. Naštěstí ho většinou ale můžete vidět bez nich. Hlavně v Ostravě. Vzdělání vyvažuje dobrým srdcem.