Kapela Nedivoč

Nedivoč – kapela s repertoárem stejně pestrým, jako je její rodná Ostrava. 

Nedivoč je ostravská kapela skvělých muzikantů a hlavně kamarádů, která vznikla v září 2016. Svoje debutové album Vale pletichám kapela vydala v září 2018 a obsahuje pop, rock, ale i třeba šanson nebo balady. V únoru 2022 kapela vydala své druhé album Svítá obsahující devět písní převážně z tvorby frontmana Sváti Tuleje. 

Nejznámější skladba kapely – Fotky z výletu – zazněla v seriálu sKORO NA mizině (2020) a posluchači ji mohou pravidelně slyšet na vlnách Českého rozhlasu. Píseň Fotky z výletu se dočkala i neotřelého videoklipu režírovaného Vladimírem Skórkou, který klip pojal jako varování před nezdravou závislostí na selfíčkách. 

Nedivoč hrají a nedivočí. Své písničky zpívají česky a někdy i slovensky. Hrají vesele, smutně, sladce i hořce, prostě příběhy, které všichni ze života znají. Jak sami říkají: „Nechceme si na nic hrát a do ničeho se stylizovat. Prostě tak, jak to z nás jde, tak to taky cítíme, a tak se nám to líbí. A navíc v hudbě, stejně jako v životě, jsou závody, které už zkrátka neběžíme.„ 

 

Členové:

Sváťa Tulej – Zpěv

Adam Farana – Piano

Vojta Šňupárek – Kytara

Janko Smichovič – Baskytara

Jan Krompolc – Bicí